Close nav
close
Aracını Kirala 2024 istanbul transfer

Aracını Kirala 2024 istanbul transfer

Aracımı kirala 2022

Aracını Kirala,

Motor Mekanik Garantisi Aracını kirala:

Aracımı kiraya vermek istiyorum diyenler, böyle bir işlemin mümkün olup olmadığını merak ediyor. Yazımızın devamında aracımı kiraya vermek istiyorum veya arabamı kiralamak istiyorum konusunda merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Konu Başlıkları

Aracımı Kiraya Vermek İstiyorum

Aracımı Kurumsal Firmaya Kiraya Vermek İstiyorum Aracımı Nasıl Kiraya Veririm?

Ne Kadar Kazanırım? Aracımı Kiraya Vermek İstiyorum Mantıklı Mı?

Araç Kiraya Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler · Araç Değeri · Trafik Cezaları · Bakım ve Onarım · Muayene · Ödeme Sık Sorulan Sorular

Şahsi araç kiraya verilir mi?

Araç kiralamanın avantajları nelerdir?

Herkes aracını kiralayabilir mi?

Aracımı Kiraya Vermek İstiyorum Sahip olduğunuz, ancak yoğun olarak kullanmadığınız araçlarınızı bir gelir kapısına dönüştürebileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, araçlarınızı kiralayarak haftalık veya aylık periyotlarda ciddi rakamlar kazanabilirsiniz. Araç kiralama firmaları, filolarını oluştururken her zaman sıfır araç yoluna gitmez. Bu noktadaki seçeneklerinden birisi de şahıslara ait olan araçları kiralamalarıdır.

Gerekli şartları taşıyan araçları kiralayan firmalar, araç sahiplerine belli miktarlarda ödeme yaparlar. Ödeme miktarı ise aracın özellikleri ve kiralama süresi gibi unsurlara göre farklılık gösterebilir. Aracımı kiraya vermek istiyorum diyenler, bu seçenekleri detaylı olarak araştırarak gelir elde edebilir.

Aracınızı kiralamak istediğinizde, karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerin bir kısmı, genellikle tanınmayan firmalar iken, diğer kısmı ise kurumsal firmalardır. Kurumsal firmalar, kendi yapıları ve çalışma sistemleri nedeniyle çok daha güvenlidir. Aracımı kurumsal firmaya kiraya vermek istiyorum diyenlerin daha ağırlıkta olması, bu durumun en önemli işaretlerinden biri olarak ifade edilebilir. Kurumsal firmalara araç kiralama süreci, çok daha şeffaf ve hukukidir.

Hazırlanan sözleşmede sürece ilişkin bütün detaylar yer alır. Kiralama süresi, ücret, ücretin ne zaman ödeneceği, trafik cezaları, kaza ve benzeri detaylar sözleşmede yer alır. Böylece kiralama sürecine ilişkin aklınızda herhangi bir soru kalmaz.

Bunlara rağmen aklınızda soru işareti kalırsa, aklınızdaki soruları firma yetkilisine sormayı unutmayın.

Aracımı Nasıl Kiraya Veririm?

Aracınızı kiralamak istiyorsanız, öncelikle bu alandaki firmalarla iletişime geçmeli ve teklif almalısınız. Aracınızın özelliklerine ve kiralama süresi gibi unsurlara bağlı olarak firmalar farklı seviyelerde teklifler verecektir. Verilen teklifler arasından uygun olan firmalarla görüşmeye gidebilirsiniz. Aracımı Kiraya Vermek İstiyorum İlk olarak aracınız genel bir değerlendirmeden geçer ve durumu hakkında size detaylı bilgi verilir. Motor durumu, boyalı ve değişen parçaları gibi hususların yer aldığı bir rapor hazırlanır. İlgili raporda aracınızın değeri de yer alır. Raporu kabul ettiğinizde kiralama sürecine geçilir. Kiralama süresi, ücret, ödeme zamanı ve diğer detayların olduğu bir sözleşme hazırlanır. Sözleşmeyi imzalayarak aracınızı kiralayabilirsiniz. Aracımı kiraya vermek istiyorum diyenlerin bilmesi gereken bir diğer husus ise bütün araçların kiralanmadığıdır. Genellikle araçların en fazla 5 yaşında olması isteniyor. Düşük model araçlar kabul edilmiyor. Ayrıca kiralama süresi en az 1 ay, en fazla ise 1 yıl olacak şekilde sınırlandırılabiliyor.

Ne Kadar Kazanırım?

Aracımı kiraya vermek istiyorum diyenlerin merak ettikleri soruların başında ne kadar kazanacakları geliyor. Ancak bu soruya net bir yanıt vermek maalesef mümkün değildir. Aracın modeli, markası, genel durumu ve kiralama özelliklerine bağlı olarak rakam değişir. Her ne kadar kazanç konusunda net bir rakam verilemese de ortalama olarak 5.000 TL ile 10.000 TL arasında aylık kazanç elde edeceğiniz ifade edilebilir. Ancak burada yer alan rakamları etkileyen çok sayıda husus olduğu unutulmamalıdır.

Aracımı Kiraya Vermek İstiyorum Mantıklı Mı?

Aracımı kiraya vermek istiyorum düşüncesi başlangıçta oldukça mantıklı ve makul gelebilir. Durduğunuz yerden aylık 5.000 TL ve üzerinde bir gelir elde edecek olmak cazip görünebilir. Ancak bu konuda dikkatli olmak ve araç kiralamanın dezavantajları da bilmek gerekiyor. Aracınızı kiraladığınızda aktif olarak kullanılacak ve buna bağlı olarak yıpranacak. Bunun yanında sürekli trafikte kalması, kaza ve ceza risklerini arttıracaktır. Bunlar da olumsuz hususlar olarak dikkat çeker. Kasko ve trafik sigortası gibi masrafların da olabileceği dikkat alınmalıdır. Araç Kiraya Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Aracınızı kurumsal bir firmaya kiralarken dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar var. İlgili hususlara ilişkin detaylar genel olarak şu şekildedir: ·

Araç Değeri Kiralama süresine bağlı olarak aracınızın belli bir oranda yıpranacağını ve değerini kaybedeceğini unutmayın. Olası kazalar ile değer kaybı çok daha yüksek seviyelere kadar çıkacaktır. Dolayısıyla sözleşme yaparken olası değer kayıplarının firma tarafından karşılanmasının garanti edildiğinden emin olmalısınız.

· Trafik Cezaları

Trafik cezaları, genellikle plakalara yazılır. Plaka da sizin üstünüze kayıtlı olacağı için ortaya çıkan zararı sizin karşılamanız gerekecektir. Böyle bir durumun engellenmesi için yine sözleşmede trafik cezalarının firma tarafından karşılanacağını belirten madde olmasına özen gösterin. · Bakım ve Onarım Kiralama süresine bağlı olarak aracınız bakım veya onarıma ihtiyaç duyabilir. Kiralama süresinin uzunluğu ve benzeri detaylara göre bakım ve onarım masraflarının kim tarafından karşılanacağının net olması gerekiyor. Olası kazalar sonucunda oluşacak hasarın firma tarafından karşılanması ve oluşan değer kaybının yine firma tarafından karşılanması da yine önemli bir konudur. · Muayene Özellikle uzun süreli kiralamalarda araç muayenesinin kim tarafından yaptırılacağı, masrafların kim tarafından karşılanacağı da net olmalıdır.

Araç muayene ücretleri,

araçların türüne göre değişir. ·

Ödeme Sözleşmede mutlaka ödenecek rakam ve ödeme zamanı yer almalıdır. Aracınızı kiraladığınızda, sürece dair bütün detayların sözleşmede yer alması gerektiğini unutmayın. Aksi durumda herhangi bir hak talebinde bulunamazsınız. Ayrıca aracınızın hangi ilde ve kimlere kiralanacağı konusunda da detaylı bilgi almayı unutmayın. Aracımı kiraya vermek istiyorum konusuna ilişkin genel detaylar bu şekildedir.

Sık Sorulan Sorular Şahsi araç kiraya verilir mi?

Şahsi araçlar, belli şartları sağlaması durumunda kiraya verilebilir.

Araç kiralamanın avantajları nelerdir?

Aracınızı kurumsal bir firmaya kiraladığınızda, pasif gelir elde edebilirsiniz.

Herkes aracını kiralayabilir mi?

Aracın belli şartları sağlaması durumunda herkes aracını kiralayabilir. Ancak istenen şartların taşınmaması durumunda araçların kiralanması mümkün değildir.

Aracımı kurumsal firmada kiraya vermek istiyorum diyorsanız ister bireysel ister kurumsal araç filonuz ile bizimle 0850 885 40 02 iletişime geçebilir yada ininup@outlook.com mail adresimize araç bilğilerinizi göndererek fiyat teklifinizi çıkartabiliriz. 

önceliğimiz tecrübemiz arac sahiplerinin aracına verdiği değerde sözleşmemizi hazırlamaktır.


Anahtar Kelimeler:transfer2024KiralaistanbulAracını